Malatya Şehir Ofis

Malatya Araç Kiralama

Arslantepe Höyüğü, Battalgazi’deki tarihi yapılar ve lezzetli yemekler, Malatyalıların şehirlerinde yolunuzun kesişmesini önerdikleri şeylerden bazıları. Yerel halkın tavsiyeleriyle hazırladığımız liste oldukça zengin. Peki, bütün bunları bir güne nasıl sığdıracaksınız? Bir araç kiralamak işinizi epey kolaylaştırabilir. Malatya araç kiralama adımını attıktan sonra Malatya’da ne yenir ya da Malatya’nın tarihi yerleri nerelerdir gibi soruların yanıtlarıyla günü planlamaya başlayabilirsiniz. Şehir merkezine 11 km uzaklıktaki Battalgazi’de bulunan Ulu Cami, Malatya’da Selçuklulara ait tek yapı olarak biliniyor. Gezinize başlamak için en doğru nokta olan cami, I. Alâeddin Keykubat döneminde inşa edilmiş. Mimari detayları, özellikle de nadide hat sanatı örnekleriyle dikkat çeken yapı, şehrin geçmişinden günümüze ulaşan değerli bir miras.
malatya araç kiralama

Ulu Cami’nin ardından Silahtar Mustafa Paşa Kervan Sarayı'nı gezebilirsiniz. IV. Murat döneminde, Bosnalı Silahtar Mustafa Paşa’nın yaptırdığı kervansaray 170 odalı görkemli bir yapı. Yontma taştan kemerleri ve kâgir merdivenleri olan kervansarayın dev bir avlusu var. Malatyalılar yapıyı mutlaka avludan izlemenizi tavsiye ediyor. Battalgazi’deki gezinizi Malatya Kalesi’nde noktalayabilirsiniz. Yapımına MS 79 yılında başlanan ancak uzun süre bitirilemeyen kale, Bizans İmparatoru Justianus döneminde tamamlanabilmiş. Zaman içinde harabeye dönense de Danişmentler döneminde yenilenmiş. Günümüze sadece kalıntıları kalan kale, şehir merkezine 11 km uzaklıkta. Şehrin tarihi hakkında kapsamlı bilgi almak için listenize eklemeniz gereken iki müze var. Beşkonaklar Etnografya Müzesi bunların ilki. Malatya Müzesi ise arkeoloji müzesi olarak hizmet veriyor. Arslantepe’deki kazılarda ve Karakaya Barajı’nın altında kalan höyüklerde bulunan kalıntıların sergilendiği müzeden sonra Arslantepe’yi de ziyaret etmek isteyebilirsiniz.

Türkiye’deki en büyük höyüklerden biri olan Arslantepe’nin tarihi MÖ 3600-3500 yıllarına uzanıyor. Buradaki kazı çalışmalarında bulunan kral ve iki aslan heykeli Ankara’daki Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nde sergileniyor. Höyükte ise kerpiç bir saray, çeşitli heykeller ve objelerin yanı sıra mühür baskılar bulunuyor. Bir açık hava müzesi olan Arslantepe, şehir tarihini en iyi yansıtan yerlerin başında geliyor. Höyüğün ardından gezinizi, yanı başındaki Karakaya Baraj Gölü’nde doğayla buluşarak sonlandırabilirsiniz. Sizleride böylesine muhteşem bir yeri gezmekten alıkoyan nedir, ilk yapmanız gereken Malatya araç kiralama firması Come Rent ile iletişime geçip size uygun olan aracı rezerve edip tatilin tadını çıkarmaya başlamaktır.

Malatya Oto Kiralama

Malatya oto kiralama hizmetinde Come Rent olarak şaşırtan fiyatlar sunuyoruz. Araba kiralama hizmeti alırken profesyonel olmasının yanı sıra uygun fiyatlı olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Hem uygun fiyatlı hem de profesyonel hizmet veren Come Rent ile çalışarak sizler de konforlu ve güvenli araçlarla tanışabilirsiniz. Malatya oto kiralama firması olarak bizler gerek firmamızdaki personellerimiz gerekse filomuzda yer alan araçlarımız ile sektörde öncü firmalar arasında yerimizi almak için emin adımlarla ilerlemekteyiz. Müşterilerimize ekonomik araba kiralama hizmeti sunmanın yanı sıra profesyonel destek ve hizmet ağımız ile her zaman sektörün öncü firmaları arasında yer almaktan büyük onur duymaktayız. Siz değerli müşterilerimiz de en ucuz araç kiralama hizmeti ile son model arabaları ister aylık ister günlük olarak kiralayarak özgür şekilde seyahat etmenin keyfini çıkarabilirsiniz.
malatya oto kiralama
Türkiye’nin en kalabalık şehirlerinden birisi olan Malatya ülkemizde pek çok tarihi güzelliklere ev sahipliği yapan şehirlerden birisidir. Farklı güzelliklere ev sahipliği yapması her yıl pek çok turistin uğrak noktası haline gelmiştir. Ekonomik anlamında da gelişmiş olan bir kent olması Malatya'yı iş görüşmesi için ziyaretleri de arttırmaktadır. Yapılan ziyaretlerden daha fazla keyif almak, özgür şekilde şehrin tüm noktalarına seyahat etme fırsatını yakalamak istiyorsanız sizler de her bütçeye uygun arabaları tercih ederek. Malatya oto kiralama hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Aldığınız bu özel hizmetler sayesinde artık şehrin pek çok bölümünü özgür ve sınırsız bir şekilde gezebilecek, tatilden ve seyahatinizden daha büyük keyif alacaksınız. En kaliteli araç kiralama hizmetini, en uygun fiyatlar ile Come Rent den alın, yola en kazançlı siz çıkın!

Malatya Şehir Ofis Kiralık Araçlar

Son model ve bakımlı, kasko güvenceli kiralık araçları Malatya Şehir Ofis lokasyonunda www.comerent.net güvencesiyle sizlerle, Malatya Şehir Ofis araç kiralama hizmetlerinde vazgeçilmez adres www.comerent.net

Blog

Malatya Şehir Ofis
Malatya Şehir Ofis
Whatsapp Telefon